Permanentní make-up rtů 


Strojková metoda permanentního make-upu , kdy docílíme upravenějšího a probarvenějšího vzhledu rtů. Permanentní make-up neslouží k tomu aby se opticky zvětšily rty, při této metodě můžeme pouze kopírovat tvar přirozených rtů případně srovnat mírné asymetrie či zamaskovat jizvy ve rtech. 

Proč nelze opticky zvětšit - "přetáhnout" přirozený kraj rtů? - barva pokožky a rtů je rozdílná. tudíž i při vyhojení bude rozdílná, v pokožce se může pigment rozpít a výsledek nebude hezký. 


Chci se objednat na permanentní rty, na co dát pozor? 

Klientka by měla být zdravá a nebrát žádné léky - kompletní seznam kontraindikací

Konzultace předem je nutná pouze v případě , že máte nějaké předchozí tetování , velkou jizvu ve rtu nebo často trpíte na opary. 

24 hod předem je nutné se vyvarovat alkoholickým a energetickým nápojům, v den aplikace nepijte kávu a neberte analgetika. 

Aquarelle lips
Aquarelle lips

PMU Velvet lips
PMU Velvet lips

Aquarelle lips ( viz. foto) - metoda stínovaných rtů, jemné zvýraznění rtů. Oteplení odstínu rtů nebo probarvení. Vhodné pro plnější, výraznější rty.

Celostínované rty - VELVET LIPS - kompletní pigmentace rtů, imitace rtěnky. Vhodné pro užší menší rty.

Tato PMU úprava je časově náročnější než třeba aplikace obočí. Při aplikaci je běžný mírný otok rtů , který většinou do pár hodin odezní. Během hojení a usazovaní pigmentu se barva rtů mění, výsledný odstín je patrný až kolem 8 týdne po aplikaci. Korekce se provádí 7-8 týdnů po 1. aplikaci. 


Jak moc bolí tetování rtů?  - citlivost u zákroku je individuální, každá klientka aplikaci vnímá jinak,  stínovaná technika se dá přirovnat jemnému "škrabkání" na kůži, dále používám dle potřeby anestetika , tudíž se není čeho bát. 


Péče před aplikací: 

- 4-5 dnů předem si klientka udělá peeling rtů (cukr+med), dále je potřeba intenzivně promazávat a pít hodně tekutin. 

Po aplikaci:

- 1. den promazávat rty balzámem k tomu určeným, bílá dieta - nejíst barevné potraviny (červená řepa, borůvky, nečistit zuby černou pastou na zuby, atd....). pít brčkem - prevence vzniku infekce

- od 2. dne často promazávat balzámem na rty k tomu určeným

- 14 dní se vyvarovat sauně, opalování, solariu, solné jeskyně, make-up, bazén, nutná UV ochrana

- pří aplikaci hyaluronové výplně je možná aplikace za 3 - 4 týdny


Celková trvanlivost tetování záleží na spoustě faktorech - metabolismus, věk klientky, životospráva, zdravotní stav klientky, UV ochrana na sluníčku i samotná metoda aplikace.


Potřebujete radu, něco probrat, napište mi.

Nebo se objednejte na bezplatnou konzultaci :¨

https://www.reservio.cz/b/kosmetika-renata-soudkova/booking?step=2&serviceId=90fdba0b-c7b6-45cf-9ece-e7da23f927ce